قوانین مربوط به شرایط استفاده از بایسل


– هر کاربر مستقیماً آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن بایسل هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد.

– کاربران بایسل با فعالیت در سایت و اپلیکیشن بایسل، موافقت خود را با عدم مسئولیت بایسل در قبال اقدامات سایر کاربران اعلام کرده‌اند.

– تمام محتویات آگهی‌ها اعم از موضوع، توضیحات، لینک و… توسط کاربران ارائه می‌شود، بنابراین بایسل هیچ مسئولیتی در قبال تضمین کیفیت و امنیت و قیمت و مواردی از این دست ندارد.

– کاربران باید همواره حین معاملات خود جوانب احتیاط را رعایت کنند.

– انتشار یک آگهی در بایسل به معنای قبول مسئولیت یا تضمین قیمت و امنیت و صحت مندرجات آن آگهی توسط بایسل نیست.

– نهایتاً طرفین هر معامله در خصوص این موضوعات مسئولیت دارند و حق هیچگونه رجوع به بایسل وجود ندارد.

– در خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از ارتباط کاربران با یکدیگر، بایسل هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ حتی اگر خسارات قابل پیش‌بینی باشد.

– بایسل هیچگونه مسئولیتی در خصوص کامل بودن یا صحت و جامعیت و اصالت اطلاعات منتشر شده توسط کاربران ندارد. مسئولیت صحت اطلاعات با کاربری است که آگهی را منتشر می‌کند. کاربری که قصد معامله یا هرگونه ارتباط با آگهی‌گذار را دارد، باید محتوای آگهی را شخصاً راستی‌آزمایی کرده و صرفاً با مسئولیت خود و کسب اطلاعات لازم عمل کند؛ بنابراین حق رجوع به بایسل بابت این موارد را ندارد.

– بایسل هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانهٔ کاربران ندارد.

– بایسل هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کارها مانند: از دست دادن سود، درآمد، تولید، پس‌انداز پیش‌بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت‌های تجاری ندارد.

– کاربرانی که به هر طریق و به هر منظور، هر نوع اطلاعات مرتبط با بایسل را مانند: شماره تلفن همراه یا کد تأیید ارسال‌شده از بایسل در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از سایت و اپلیکیشن بایسل قرار دهند، خود مسئول عملشان هستند و بایسل در قبال این اقدامات و عواقب آنها هیچگونه مسئولیتی ندارد.

– کاربر بایسل می‌پذیرد، در صورت بارگذاری آگهی‌ خلاف سیاست‌های بایسل و یا هرگونه عملکرد مخرب یا خلاف قوانین در ثبت آگهی یا غیره، اقدام او موجب خدشه‌دار شدن اعتبار بایسل محسوب می‌گردد و حق پیگیری در این موارد برای بایسل محفوظ است.

– کاربر می‌پذیرد با انتشار هرگونه آگهی در سایت یا اپلیکیشن بایسل، تمام حقوق ناظر به حق مولف و حق طرح دعوای ناشی از آن را به بایسل منتقل می‌کند.

– پنل های خریداری‌شده در بایسل قائم به شخص هستند و صاحب پنل اجازه واگذاری آن را به دیگران ندارد؛ لذا در صورت مشاهده واگذاری پنل توسط صاحب آن؛ حق حذف پنل و مسدودسازی صاحب پنل برای بایسل محفوظ است.

– کاربر بایسل می‌پذیرد که از بایسل صرفا برای مقاصد تجاری و اقتصادی استفاده نماید.بدیهی است هرگونه فعالیت با غیر از این هدف اعم از اهداف سیاسی، اجتماعی و غیره در بایسل ممنوع است. بایسل در صورت مشاهده آگهی با اهداف ممنوعه حق حذف آگهی و مسدودسازی کاربر را دارد.

حفاظت از حریم خصوصی

– اصل حفاظت از حریم خصوصی، قواعد رفتاری سایت و اپلیکیشن بایسل در حوزهٔ استفاده و جمع‌آوری و ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی کاربران و چارچوب محافظت از این اطلاعات را تبیین می‌کند.

– با استفاده از سایت و اپلیکیشن بایسل، کاربر صراحتاً رضایت خود را از جمع‌آوری و ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات شخصی و استفاده از این اطلاعات توسط بایسل اعلام می‌کند.

– بایسل ممکن است در هر زمان، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد. تداوم استفادهٔ کاربر از سایت یا اپلیکیشن بایسل به معنای رضایت بی‌ قید و شرط از این تغییرات است. لذا به کاربران توصیه می‌شود مرتباً این سیاست‌نامه را مطالعه نمایند. هرگونه تغییرات در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی، در سایت و اپلیکیشن بایسل به ‌روزرسانی می‌شود.

– همهٔ افراد می‌توانند بدون ثبت نام به سایت یا اپلیکیشن بایسل مراجعه کنند. هر فرد به محض ثبت نام در سایت یا اپلیکیشن بایسل از طریق کدملی و شمارهٔ تلفن همراه خود، صراحتاً موافقتش را با ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی خود و استفاده و محافظت بایسل از این اطلاعات، اعلام می‌دارد. لازم به ذکر است، کدملی کاربران در سایت و یا اپلیکیشن نشان داده نمی‌شود و به صورت رمزنگاری شده نگهداری می‌گردد.

– اطلاعات وارد شده توسط کاربر، مربوط به محتوای آگهی و اطلاعات مربوط به تصاویری که توسط کاربر در سایت/اپلیکیشن بارگذاری می‌شود، به منظور حفظ سطح خدمات و جلوگیری از کلاهبرداری، جمع آوری و ذخیره سازی خواهد شد.

– اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور برای حفظ سطح خدمات، جمع‌آوری و ذخیره و استفاده خواهد شد. اطلاعات یاد شده شامل این موارد است: آدرس پروتکل اینترنت (IP)، اطلاعات برند و مدل دستگاه، نوع شبکه و نوع و نسخهٔ مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه‌ٔ بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکهٔ دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ.

– بایسل در راستای حفظ و نگهداری داده‌های شخصی کاربرانش تمام تلاش خود را به کار می‌بندد، اما در صورت وقوع حوادث غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل یا اختلال در بستر اینترنت کشور، هیچ گونه مسئولیتی در قبال مخدوش شدن داده‌های کاربران ندارد.

قوانین مربوط به کلاهبرداری و مزاحمت

هرچند بایسل مسئولیتی در قبال صحت‌سنجی معاملات ندارد و کاربران باید در هنگام معامله هویت طرف قرارداد را خودشان احراز کنند و از امن بودن و صحت شرایط قرارداد مطمئن شوند، ولی با این همه، حق پیگیری و اقدامات لازم در موارد وقوع تخلف برای بایسل محفوظ است. بایسل در حد توان خود، امکان وقوع کلاهبرداری را کم کرده است و کاربران متخلفی را که قصد اقدامات مجرمانه دارند، مسدود می‌کند. بایسل همچنین گزارش و اطلاعات مربوط به تخلفات را در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار می‌دهد. با وجود عدم مسئولیت، اقدامات بایسل به منظور احترام به قوانین و جلب رضایت کاربران و در راستای سیاست‌ها و ارزش‌های بایسل است. تمام کاربران ضمن استفاده از بایسل صراحتاً موافقت خود با شرایط و قوانین بایسل را اعلام می‌کنند، بنابراین اگر اقدامی انجام دهند که تخلف یا جرم باشد، به بایسل حق می‌دهند که به تشخیص خود اقدامات بازدارنده و تدابیر مقابله با وقوع تخلف را به کار بگیرد. در برابر کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای کاربران و هرگونه سوء رفتار که موجب خدشه‌دار شدن آرامش کاربران یا ضرر ایشان شود، بایسل حق واکنش به اقدام فرد خاطی و پیگرد او را برای خود محفوظ می داند.

حل و فصل اختلافات

در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربر و بایسل رعایت موارد زیر لازم است:.

  • ۱- کاربر موظف است حسب صلاحدید و درخواست بایسل در جلسات حضوری یا آنلاین شرکت کند.
  • ۲- در مواردی که به صلاحدید بایسل نیاز به تشکیل جلسه حضوری یا آنلاین نیست، کاربر موظف است حداکثر همکاری را با تیم پشتیبانی بایسل داشته باشد.
  • ۳- در صورت عدم حصول توافق، با رضایت کاربر، بایسل حق دارد برای تعیین کارشناس متخصص و مستقل جهت بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام کند. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مرجع قضایی مراجعه کند.
  • ۴- تشریفات مربوط به کارشناسی و میزان تعهد بایسل به مذاکره، منوط به موارد اختلاف بایسل و کاربر است. در صورتی که اختلاف بین کاربران رخ دهد، بایسل در این زمینه مسئولیتی ندارد، ولی تلاش می کند در حد امکان با مراجعان همکاری کند.

سایر اطلاعات

محتوای این سند دائمی نیست و ممکن است مطابق شرایط و اوضاع و احوال تغییر کند. ادامه استفاده کاربر به منزله پذیرش محتوای جدید است. در صورت عدم تمایل کاربر به ادامهٔ استفاده از خدمات، وی می‌تواند با عدم موافقت با شرایط جدید به استفادهٔ خود پایان بدهد.